fbpx

Re/Max, Gayrimenkul’de Korona Virüs Etkisi ve Zekeriyaköy

Re/Max, Gayrimenkul’de Korona Virüs Etkisi ve Zekeriyaköy
18 Nisan 2020 Nursel Çökelek

Corona Virüs(Covid 19) dünyada her konuda çok ciddi değişikliklere yol açıyor.İnsanların,ülkelerin,tüm kavramların,alışkanlıkların,tercihlerin yavaş yavaş değiştiğini görmeye başladık.Her bireyi,siyaseti, ekonomiyi farklı şekillerde etkiliyor.

“Pek çok ezber bozuluyor.”

Önümüzdeki günlerde bu etkileri daha da ciddi şekilde hissedeceğiz. İnsanların yaşam alanlarını değiştirmeye çalışırken yatırımcılar ve müteahitler de aynı palalellikte hareket ediyor. İstanbul’da Avrupa yakasında merkezde oturan ve aktif yaşam sürdüren üst düzey yönetici ve Firma sahipleri, yabancılar, Zekeriyaköy Demirciköy,Uskumruköy Bölgelerini incelemeye başladı. Aynı şekilde Anadolu yakasında da Kuzey Otoban hattı , Beykoz, Çavuşbaşı, Sancaktepe, Çekmeköy bölgeleride içinde bulunduğumuz Korona günlerinde tekrar hatırlandı. Kuzey Otobanı, Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve İstanbul Havalimanı hattı olması, nüfus yoğunluğunun çok az olması ve müstakil oturumlu evleri bu bölgeleri odak yaptı. Çevremizde, insanlar yaşam alanlarını sorgulamaya başladı.Eğer kişi apartmanda ve insan yoğunluğunun fazla olduğu bölgede yaşıyorsa, imkanı da var ise yoğunluğun daha az olduğu bölgelere kaymaya çalışıyor. Korona Virüs öncesi ve sonrası var artık.Tüketici tercihleri, beklentileri, öncelikleri ve görüşleri değişmesi kaçınılmazdı.2 ay önce düşünmediğimiz detayları bu gün hepimiz düşünmek zorundayız. İstanbul da Sarıyer bölgesi hareketliliği daha da hızlanacak.Bu bölgede yaşadığım için bölgenin avantajlarına hakimim. Zekeriyaköy bölgesi, çocuklar ve hayvan dostlarımız, aileler için güzel bir seçenek.Bu bölgede arazi ve konut anlamında yatırımcı, müteahit, alıcı ve satıcı için çeşitli seçeneklerimiz mevcut.

Gayrimenkulde Dijitalleşme

Piyasa koşulları bazıları için çok zorlayıcı olurken bazıları içinde fırsatlar ortaya çıkarıyor.Piyasada para yok olmuyor,para el değiştiriyor. Önümüzdeki dönemde de yaşayıp göreceğiz. Bizler de sektörümüzde, içinde bulunduğumuz durum ve gelecek günlere hazır olarak girmek istiyoruz.Gayrimenkul de dijital, bilgisayar ve mobil teknolojileri Türkiye’ de en çok kullanan kurumsal firmayız. İnsanların birbiri ile temas etmemesi gereken günlerden geçerken, robotlar ile mülkün içine girmeden çekim yaparak,video oluşturup,alıcı adaylarımıza online tur hizmeti sağlıyoruz. Evlerimizden ve evlerinizden çıkmadan sizin yerinize yapılacak tüm işleri yapıyoruz. Aktif ve agresif pazarlama yöntemlerini kullanmamız gereken bir dönemdeyiz. Tüm bilgi ve tecrübelerimizi teknoloji ile birleştirerek hizmet vermek için hazırlıklarımızı yaptık ve başladık.Bu konuda da müşterilerimizde çok iyi dönüşler alıyoruz.Satış ve kiralama işlemlerimiz bu süreçte de devam etmekte.

Gayrimenkulde Yeni Emlak Yasa ve kuralların gelmesiyle birlikte kurumsal firmalar günümüz koşullarında sektöre hizmet etmeye daha hazır,hızlı ve çok daha uyumlu hale geldi. Yeni Emlak, hizmet kalitemizi artırırken, bizlerinde güvenle işimize odaklanmamızı sağladı. Bize yansıması ise müşteri memnuniyeti olmakta. Pandemi yaşadığımız bu süreç mutlaka  itecek,önemli olan bu süreci evimizde,güvende ve sağlıkla geçirmemiz. Sonrasında da tekrar işlerimize gideceğiz,sosyalleşeceğiz,belki biraz da değişmiş olacağız. Yeterki sağlıkla kalalım

0 Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*