Piyasalarda Son Durum

Piyasalarda Son Durum
17 Nisan 2019 Nursel Çökelek

Ülkemizde yerel seçimler bitti ve normal yaşama geçildi. bununla birlikte 2018 yılından beri devam eden ekonomik zorluklar gayrimenkul ve inşaat sektöründe talep azalmasına sebep oldu.bu talep azlığından dolayı fiyatlar özellikle arzın çok olduğu şehirlerde, çeşitli oranlarda düştü.İnşaat sektörü için maliyetler çok arttı Fakat bu dönemde gayrimenkul fiyatlarına bu yükseliş yansımamaktadır. Daha ileri gidersek 2020 yılına kadar yansıyacak gibi görünmemektedir. Yabancı satışları ülkemizde belli bir ivme kazanmış olsa bile bu yeterli olmamakta.

Resmin diğer yüzüne geçtiğimiz zaman ekonomik durumu dövizin hareketliliğini fırsata dönüştürmüş olan küçük bir sermaye sahibi azınlık da vardır.Farklı iş dallarında faaliyet gösteren bu kesim İçinde bu durum fırsat niteliğindedir.  Gayrimenkul piyasasında, yatırımcılar bu dönemi fırsata çevirmeye çalışmaktadır.Ekspertiz değerinin altındaki mülkler yatırımcılarla buluşmakta.Bir bakıma yatırım ve alım için doğru bir zamanlama.

Bu dönemde fırsat mülkler çok kısa sürelerde yeni sahiplerini bulmakta .Yatırımcı olduğunu bildiğimiz danışanlarımıza fırsat ürünlerine sunduğumuzda hızlı hareket ederek fayda sağlayabiliyorlar.

Yatırıcılar hızla değişen koşullar içinde doğru danışman ile hareket ettiğinde güvenle alım yapabilir.Bir yandan ihtiyaç sahibi satıcı bir yandan da parasını değerlendirmek isteyen yatırımcı arasında işlem yapıyoruz. Zaman zaman mülk sahipleri İçinde bulundukları durumdan dolayı fiyatları %60’a kadar indirdikleri oluyor. Bu durum çok daha hızlı hareket etmeyi gerektiriyor.Mülk zaman zaman konut zaman zaman ticari zaman zamanda arazi olmakta.İhtiyaç sahibi ortaya çıktığı anda uygunluğuna baktıktan ve detaylı araştırdıktan sonra Yatırımcılarımıza ulaşmaktayız ve Her iki tarafın da fayda sağlayacağı şekilde sonuçlandırmakdayız. Bu süreçler biz danışmanları da zorlayan süreçlerdir İki tarafında çok hassas olduğu acil durum süreçleridir.

Yatırımı Doğru Yapmak!

İçinde bulunduğumuz bu koşullarda arazilerde çok daha büyük karlıklar elde edilebiliyor. Konutdaki gibi arazi de çok hızlı alım gerçekleştirmiyoruz. Yatırımcının yatırım yapmak istediği miktarı belirledikten sonra Çalıştığımız bölgede bir 1-1 buçuk ay gibi zamana ihtiyacımız oluyor. Arazilerde günümüz piyasa değerindeki ürünler ile İlgilenmeyerek doğru noktada, doğru araziler için acil satış yapmak isteyen satıcıları Bekliyoruz. Piyasa değerinin altında hızlı satış isteyen arazi sahiplerimiz ile yatırımcımıza yatırım yaptırıyoruz. Önceden sadece yatırımcımıza arazi aldırırken arazinin fiyatının doğru ve yerinin çok doğru olmasına dikkat ederdik .

Evet içinde bulunduğumuz durumda işimizi yapıyoruz fakat temennimiz odur ki satıcının malının değerinde olduğu ,alıcınında yatırımının doğru değerde olduğu ticaretin içinde olmak. Buda ancak ekonominin doğru verilerde olması ve devlet yatırımlarının devam etmesi ile olmakta.

0 Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*